5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Programı

Programın Hedefleri

5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Programı, Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından, Aflatoun International iş birliğiyle uygulanmaktadır. Program ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerine, finansal okuryazarlık ve sosyal girişimcilik bilgi ve becerilerinin, aktif öğrenme yöntemleri kullanılarak kazandırılması hedeflenmektedir.

Projeye başvuran öğretmenlerden, aylık verilen uygulama görevlerini sınıflarında uygulamaları, ayda bir akşam iki saat olmak üzere mentor buluşmalarına katılarak deneyimlerini paylaşmaları, davetli konu alanı uzmanlarının ayda bir akşam vereceği webinarlara aktif katılmaları ve velilerini de bu webinarlara davet etmeleri, öğrencilerinin ürettiği çalışmaları mentorlarıyla paylaşmaları beklenmektedir. Programın son ayında gerçekleştirilecek olan iki günlük Hackathon’da öğrencilerden, toplumsal bir soruna çözüm olarak bir girişim fikri oluşturmaları, öğretmenlerin ise öğrencilerine bu aşamada teşvik ve temsil desteği vermeleri beklenmektedir.

Aynı zamanda, oluşturulacak sosyal öğrenme grubuna dahil edilecek katılımcılar, profesyonel öğrenme topluluğunun bir parçası olacaktır.

 

Programa Kimler Katılabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında 3-4-6 ve 7. Sınıflarında görev yapan branş ve sınıf öğretmenleri programa başvuru yapabilir.

 

Programın Süresi ve Zaman Planlaması

Program, başvurular değerlendirildikten sonra Kasım-Mayıs ayları içinde çalışmalar yürütülecektir.


Katılım Belgesi

Programın asenkron içeriklerini zamanında tamamlayan ve senkron oturumların tamamına katılan katılımcılara ÖRAV tarafından katılım belgesi dijital olarak verilecektir.

 

Eğitim Platformu

Eğitim, Öğretmen Akademisi Vakfı Uzaktan eğitim platformu eKampüs’te www.ekampus.orav.org.tr adresinden gerçekleştirilecektir. Mentor Buluşmaları Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecektir.

 

Başvuru:

Programın başvuruları Ekim 2021’de alınmaya başlayacaktır.

Soru ve destek ihtiyaçlarınız için egitimdestek@orav.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

 

Bu eğitim programı Garanti BBVA tarafından desteklenmektedir.