Haber Detayı

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ VAKFI’NDA BİREYSEL BAŞVURU DÖNEMİ BAŞLIYOR.

Eğitimcilerin mesleki ve kişisel gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) olarak, öğretmenlerimizden gelen talep doğrultusunda, eğitimlerimize bireysel başvuru sürecimizi de başlatıyoruz.

Bireysel olarak başvuru yapan öğretmen ve öğretmen adaylarımıza yönelik düzenleyeceğimiz eğitimler öncelikli olarak dört farklı şehirde ve “Öğrenen Lider Öğretmen” programıyla gerçekleşecektir. İlgilenen eğitimcilerin; yürütülecek eğitim programı ve başvurularla ilgili aşağıdaki genel bilgileri okuduktan sonra, http://orav.org.tr/contactus/IndividualApplicationForm.aspx adresindeki formu doldurmasını rica ediyoruz.

-          Eğitimler, 2 günlük program olmak üzere  6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde, 09:00  - 17:00 saatleri arasında;  Van, Şanlıurfa, Kayseri ve Sivas’ta düzenlenecektir.

-          Başvurular yalnızca resmi okullarda görev yapan öğretmenler, atama bekleyen öğretmenler ve eğitim fakülteleri son sınıf öğrencilerine açıktır.

-          Eğitimler; eğitimin düzenlendiği ilde ikamet eden öğretmen ve öğretmen adaylarının katılımına açık olarak düzenlenecektir.

-          Eğitimlere katılım ücretsizdir.

-          “Öğrenen Lider Öğretmen” eğitimi ilkokul ve ortaokul (1-8) sınıf ve branş öğretmenlerine yönelik olarak hazırlanmış bir programdır. Katılımcıların ilk ve orta öğretim düzeyinde görev yapıyor olması beklenmektedir.

-          Katılımcılar eğitim programı kapsamında; Etkili iletişim, Dirençle Baş Etme, Takımı Yönetme ve Öğrenme Liderliği, Akış ve Ritmin Sürekliliği, Kurallar ve Uygulama Adımları, Sorun Davranışların Yönetimi, Olumlu Davranışların Pekiştirilmesi, Ölçme ve Değerlendirme başlıklarında çalışacaklar.

-          İki günlük eğitimi tamamlayan öğretmenlere MEM Sertifikası, atama bekleyen öğretmen ve öğrencilere ise ÖRAV Katılım Belgesi verilecektir. 

-          Her eğitim için 25 kişilik kontenjan sınırı bulunmaktadır. Başvurular, öncelik sırasına göre değerlendirilecektir.  Vakıf operasyon birimimiz, uygun koşullarda başvuruda bulunmuş olan ilk 25 katılımcımızla, 21 Nisan 2017 tarihine kadar SMS ve e-posta yoluyla iletişime geçecektir.

-          Eğitimler, ÖRAV Eğitimlerine ev sahipliği yapmayı kabul eden Van Bahçeşehir Koleji, TED Şanlıurfa Koleji, Kayseri Bahçeşehir Koleji ve Sivas Özel Final Lisesi’nde gerçekleştirilecektir.

Başvuru süreciyle ilgili sorularınız için: operasyon@orav.org.tr

 

Önceki Haber Sonraki Haber