5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik - Okul Başvurusu

Bu programda, ilköğretim, ortaöğretim ve lise düzeyinde görev yapan öğretmenlerin sosyal ve finansal okuryazarlık konusunda bilgilerinin artırılması ve çocuk merkezli yaklaşımla aktif öğrenme yöntemlerini kullanarak bu becerileri öğrencilere de kazandırmaları hedeflenmektedir.

2017-2018 eğitim öğretim döneminde Amasya ve Kütahya illerinde, bu illerde görev yapan öğretmenlerle gerçekleştirilecektir.

Eğitim iki günlük, toplam 16 saattir. Hizmetiçi eğitim programı olarak düzenlenecektir. Eğitim 2017-2018 eğitim öğretim dönemi Eylül seminer döneminde veya aynı ay içinde bir haftasonu katılımcıların görev yaptıkları illerde yapılacaktır.

Eğitimi alan öğretmenlerin, programı eğitimleri tamamladıkları eğitim öğretim yılı içerisinde kılavuz kitaplarını kullanarak uygulamaları beklenmektedir.

2017-2018 Eğitim Öğretim dönemindeki sınıf uygulamaları sırasında, ÖRAV eğitimcileri tarafından, öğretmenlere izleme ve değerlendirmeyi kolaylaştıracak mentörlük çalışmaları verilecektir.

Program her ilden 35 katılımcı ile yürütülecektir.

Eğitime her okuldan takım çalışmasını desteklemek amacıyla en az 2 en fazla 3 kişi katılabilir.

Eğitim Konu Başlıkları

  • Kişisel Keşif ve Anlayış
  • Haklar ve Sorumluluklar
  • Tasarruf ve Harcama Bilinci
  • Planlama ve Bütçeleme
  • Kurallar ve Uygulama Adımları
  • Sosyal ve Finansal Girişim

Kayıt sonrasında eğitim mekanı ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Sosyal ve Finansal Liderlik eğitimlerine katılmak üzere başvuruda bulunmak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki formu doldurun. Eğer verdiğiniz bilgilerde yanlışlık olduğu tespit edilirse başvuru sonraki aşamalarda iptal edilebilir. Bu nedenle verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Formu doldurduktan sonra size bir onaylama e-postası gönderilecektir. Onaylama e-postasının size ulaşabilmesi için lütfen geçerli bir e-posta adresi yazınız.

Hatalar
Lütfen bu eğitim programına neden katılmak istediğinizi 300 karakteri aşmayacak şekilde belirtiniz.

Kalan Karakter Sayısı:300

Okulunuzdaki toplam,

Not: Belirttiğiniz bu sayı kadar,katılımcılar hakkında aşağıda yaratılacak olan forma bilgi girişi yapacaksınız.
Yukarda belirttiğim bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu onaylıyorum.